ترمیم دندان در گرگان از جمله روش های درمان دندان های پوسیده است افراد بسیاری به ترغیب از آن به دندانپزشکی مراجعه می نمایند. ترمیم یا پر کردن دندان، دندان های پوسیده شما را جایگزین دندان های سالم خواهد کرد و به همین جهت می توان از آن به عنوان یکی از روش های زیباسازی لبخند فرد نیز نام برد. هر فردی در طول زندگی خود حتی یکبار هم که به ترمیم یا پر کردن دندان نیازمند است. هنگامی که دندان شما پوسیده شود، دندانپزشک در ابتدا نیازمند درمان بخش های پوسیده و عفونی است و در این راستا این بخش های پوسیده را تخلیه نموده و سپس دندان آسیب دیده را با مواد مخصوص پر می نماید. برای پر کردن دندان هایی که دچار پوسیدگی هستند از انواع مواد ترمیمی می توان استفاده کرد؛ که از متداول ترین مواد در راستای ترمیم دندان کامپوزیت سفید رنگ و آمالگام نقره ای رنگ می باشند.

ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان یا به عبارتی Dental Restoration به تمامی روش هایی که دندانپزشک در راستای بر طرف نمودن مشکلات مربوط به عملکرد یا ظاهر دندان بیمار انجام می دهد گفته می شود. ترمیم یا پوسیدگی و شکستگی دندان ها و حتی دندان هایی که به دلیل پوسیدگی دچار زوال شده اند نیازمند ترمیم و یا پر کردن هستند. ترمیم دندان سبب می شود که از بروز پوسیدگی بیشتر در دندان ها و درد  و مشکلات شدیدتر جلوگیری شود.

ترمیم دندان  878564323432120

نحوه معاینه دندان برای ترمیم دندان پوسیده

دندانپزشک برای تشخیص اینکه آیا نیاز به پر کردن دارید یا خیر ابتدا باید دندان های شما را معاینه نماید. برای معاینه دندان های شما طبق مراحل زیر عمل می کند؛

معاینه ظاهری

در برخی از افراد دندان ها دچار تغییر رنگ می شوند، اما تغییر رنگ به معنی پوسیدگی نیست. برای تشخیص دکتر برای نیازمندی به ترمیم دندان در گرگان ، از وسیله ای نوک تیز به نام اکسپلورر برای پیدا کردن پوسیدگی دندان استفاده می شود. مینای دندان سالم به قدری سفت است که به راحتی می تواند فشار این دستگاه را تحمل کند، اما اگر دندان شما پوسیده باشد ،مینای دندان شما نرم خواهد بود.

رنگ مخصوص تشخیص پوسیدگی

از دیگر روش های تشخیص پوسیدگی در راستای ترمیم دندان در گرگان باید به استفاده از رنگ مخصوص اشاره کرد. این رنگ دارای خاصیتی است که به دندان های پوسیده خواهد چسبید و سبب شناسایی آن ها می شود.

تصویر برداری یا همان اشعه ایکس

از رایج ترین روش هایی که این روزها شاهد آن هستیم ، تصویر برداری است. تصویر برداری امکان تشخیص پوسیدگی در کناره های دندان در مینا، جایی که دندان ها به هم متصل می شوند و همچنین در عاج دندان که در زیر مینای دندان می باشد را دارا است.

ترمیم دندان  014756321453210

استفاده از فلورسانس لیرز

در این روش دندان هایی که در اثر پوسیدگی دچار تغییرات شده اند مورد بررسی قرار خواهند گرفت . این روش مخصوصا برای حفره ها و شکاف های سطوح بالایی دندان های آسیاب بسیار مناسب است. لازم است بدانید که تنها پوسیدگی دندان ها دلیل بر پر کردن نمی باشد و از دیگر دلایلی که دندان شما به ترمیم دندان نیاز دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • اگر دندان شما شکسته باشد
  • در صورت داشتن دندان های فرسوده در اثر دندان قروچه
  • استفاده از دندان برای باز کردن اجسام

مواردی که اشاره کرده ایم سبب آسیب دیدن دندان های شما خواهند شد و باید از ترمیم برای زیباسازی  دندان های خود استفاده کنید.

مزایای ترمیم دندان در گرگان چیست؟

ترمیم دندان در گرگان از مزایای بسیاری برای شما برخوردار است. به طور مثال جویدن یک عمل متعادل کننده و پیچیده است که نیاز به هماهنگی نزدیک بین فک، دندان و زبان دارد. هنگامی که به خوبی جویه نشوند در هنگام جویدن با مشکل مواجه خواهید شد، در صورتی که دندان های خود را ترمیم کرده باشید دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نخواهید بود. داشتن دندان های پوسیده مشکلات و بیماری های بسیاری را در پی داشت که برای بدن مناسب نبوده و می تواند حتی خطرناک نیز باشد. پوسیدگی دندان ، درد طاقت فرسایی را ایجاد خواهد کرد که تحملش برای شما غیرممکن می باشد، اما خوشبختانه با ترمیم دندان در گرگان شما دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نخواهید بود. داشتن لبخند زیبا و تماشایی از خواسته همه افراد است، بر کسی پوشیده نیست که سلامت دادن ها و ترمیم دندان های پوسیده و فرسوده می تواند سبب سبب زیباسازی طرح لبخند شما شود .

ترمیم دندان  564676854312748410

انواع ترمیم دندان چیست؟

پر کردن Dental Fillings

پر کردن کامپوزیت یا فیلینگ کم تهاجمی است و به حفظ بیشتر ساختار دندان کمک می کند. معمولا از این روش در جهت بازسزی دندان های آسیب دیده و پوسیده استفاده می شود. همچنین اگر دندان شما دارای حفره باشد نیز می توانید از روش پر کردن استفاده نمایید. در طی این روش دندانپزشک قسمت های پوسیده و آسیب دیده را با استفاده از مواد کامپوزیت پر می نماید.

روکش دندانی Dental Crowns

روکش دندان برای محافظ از دندان ها با اختلال ساختاری استفاده می شود. روکش های دندان را با نام کلاه دندان نیز می شناسند ؛ چرا که دندان را به طور کامل تا خط لثه می پوشانند. لازم است بدانید  این روش به ظاهر آسان نیازمند تبحر و مهارت دندانپزشک دارد تا بتواند نتیجه مطلوبی را در پایان عرضه کند.

ترمیم دندان در گرگان با آمالگام

آمالگام یکی از قدیمی ترین موادی است که برای پر کردن دندان ها از آن استفاده می شود و به دلیل داشتن رنگ نقره ای به سادگی قابل تشخیص است. این ماده ترکیبی از نقره، جیوه و قلع است. این ماده از ارزان ترین و مقاوم ترین مواد ست که تنها به دلیل رنگ تیره ای که دارا ست طرفداران زیادی ندارد. در بیشتر مواقع از مواد دیگری نیز استفاده می شود همچنین لازم به ذکر است که برای استفاده از آمالگام باید بخشی از دندان سالم تراشیده شود تا بتوان ماده را به خوبی به دندان چسباند. روی این ماده از فلز ساده شده است و ممکن است احتمال ایجاد حساسیت به سرما یا گرما را به دنبال داشته باشد.

مراحل پر کردن دندان با آمالگام

  • در مرحله اول برای پر کردن دندان ابتدا دندان دریل می شود تا قشمت های پوسیده از دندان خارج شوند.
  • در مرحله بعدی دندانپزشک ترکیب آمالگام را آماده می کند.
  • آمالگام روی دندان قرار داده شده و سپس آن را فرم دهی می نمایند تا به شکل انحنای دندان در بیاید.
  • در مرحله آخر نیز مواد به سرعت بر روی دندان سفت خواهد شد.