همه ما برای یکبار هم که شده با عصب کشی در طول زندگی موجه شده ایم، ترسی که بسیار افراد از عصب کشی دندان گرگان دارند کاملا طبیعی است . چرا که فکر می کنند این کار بسیار دردناک می باشد درحالی که این باور کاملا غلط است. هنگامی که هسته دندان دچار عفونت شود ما به عصب کشی دندان نیاز پیدا خواهیم نمود،  اگر بخواهیم کامل تر توضیح دهیم باید گفت دندان ما از دو بخش تاج و ریشه تشکیل شده است؛ تاج همان کلاهک سفید رنگ دندان است و ریشه بخشی از دندان است که درون لثه قرار دارد .

بخش های تشکیل دهنده دندان به چه صورت است؟

دندان انسان در واقع از اجزایی بیشتر از تاج و ریشه است و از بیرون تنها به این شکل دیده می شود. مینای دندان سفید رنگ است و کاملا دندان را احاطه می کند تا از سایر بخش های آسیب پذیر داخلی دندان محافظت کند، لازم است بدانید که مینای دندان سخت ترین ماده در بدن است که عاج در زیر آن قرار دارد و رنگ زرد رنگی را به نمایش می گذارد. ما به راحتی می توانیم در قسمت هایی که تاج دندان از بین رفته است ما شاهد عاج دندان هستیم ،علی الخصوص در افرادی که دندان قروچه دارند.

از دیگر بخش های تشکیل دهنده دندان ، پالپ هسته دندان است که منبع رگ های خونی و عصب دندان می باشد. در واقع این بخش دندان ها را تغذیه می نماید، پالپ تنها بخش زنده دندان است و هنگامی که دچار عفونت شود باید آن را به صورت کامل تخلیه نمایند تا پاکسازی شود و با مواد مخصوص نیز آن را پر می نمایند، در حالت کلی به این کار عصب کشی دندان گفته می شود. عصب کشی دندان گرگان با بهترین و تمیزترین ابزار دندانپزشکی صورت می گیرد، مراجعه به کلینیک دندانپزشکی گرگان دنتال شما را از بهترین امکانات درمانی بهره مند خواهد ساخت.

عصب کشی دندان گرگان 47564657421230

زمان مناسب عصب کشی دندان کی است؟

هنگامی که پالپ دندان آسیب بیند و دچار عفونت شود نیاز به عصب کشی خواهیم داشت.  هنگامی که پالپ دندان آسیب دیده و دچار آلودگی شود باید آن را تخلیه و پاکسازی نمایید و در نهایت نیز چاره این جز پر کردن آن با مواد مخصوص نیست.  دلایل مختلفی سبب آسیب دیدن پالپ دندان است که در ادامه آن ها را بررسی می نماییم؛

 • شکستن دندان در اثر تصادف، ضربه و بازی کردن
 • پوسیدگی عمیق دندان که درمان نشده و به پالپ رسیده باشد
 • نشست پر کردگی قدیمی یا نا مناسب که باعث شده زیر آن پوسیدگی اتفاق بیوفتد

هنگامی  که شما شاهد هرگونه درد، تورم، قرمزی و حالات غیر طبیعی از دندان و چهره خود را مشاهده کرده اید باید حتما به دندانپزشک مبحر و کاربلد منطقه مراجعه نمایید تا هرچه سریع تر سعی در حل این مشکل را داشته باشید. همچنین از دیگر راه های فهمیدن این موضوع که چه زمانی نیازمند عصب کشی دندان در گرگان هستیم ، احساس ضعف و درد در هنگام نوشیدن نوشیدنی های داغ و سرد می باشد. همچنین اگر در هنگام جویدن غذا با درد مواجه بودید و یا دندان شما به مرور لق شد زمان مراجعه به دندانپزشک در راستای عصب کشی است.

عصب کشی دندان گرگان 147342010356

آیا عصب کشی دندان درد دارد؟

از سوالاتی که در بین بسیاری از افراد تکرار می شود این است که آیا عصب کشی دندان گرگان در درد دارد؟ در پاسخ باید گفت که عصب کشی دندان ممکن است ابتدا کمی دردناک باشد اما در طی عصب کشی دندان شما هیچ گونه دردی را متحمل نخواهد شد چرا که قبل از شروع این فرایند دندان ها را بی حس خواهند کرد. اما این طبیعی است که پس از انجام فرایند های زیبایی کمی درد را احساس کنید، اما جای نگرانی نیست و میتوانید با مصرف مسکن های معمولی آن را کنترل نمایید .

عصب کشی دندان گرگان 7840343015

مراحل عصب کشی دندان

برای درمان عفونت های پالپ دندان که در راستای عصب کشی صورت می گیرد باید ابتدا باکتری ها و تمامی بافت های صدمه دیده را برداشته شود. لازم به ذکر است که حتما این نکات را در نظر داشته باشید که در صورت عدم رسیدگی به دندان ها در راستا جلوگیری از آسیب دیدگی این عمل می تواند مجددا به سمت شما بازگردد. همچنین از آنجایی که پروتزهای مصنوعی جایگزین دندان شده اند ، باید از یکی از روش های جایگزین و ترمیم دندان در گرگان استفاده کنید. و اما اگر بخواهیم مراحل عصب کشی دندان در گرگان را به صورت کامل برایتان بازگو کنیم طبق موارد زیر است؛

 • در قدم اولم دندانپزشک دندان شما را معاینه و سپس بی حس می نماید
 • سپس سوراخی را در تاج دندان شما ایجاد کرده تا بتواند به پالپ دندان شما دسترسی داشته باشد.
 • در مرحله بعدی با کمک ابزارهای مخصوص همچون دریل و فایل تمامی منافذ درون پالپ را خالی کرده و خواهند برداشت.
 • حال در این مرجله دیواره های محفظه پالپ، ریشه و به خصوص نوک ریشه را باید به طور کامل بتراشند و عمل پاکسازی صورت گیرد.
 • در مرحله آخر معمولا دندان را با روکش زیباسازی می نمایند. این روکش درواقع همان تاج مصنوعی است که بر روی دندان قرار می گیرد و آن را به طول کامل احاطه می نماید. در این شرایط دیگر فشار چندانی به تاج واقعی وارد نشده و خطر شکستن آن نیز کاهش خواهد یافت.

عصب کشی دندان  در گرگان چقدر زمانبر است؟

عصب کشی معمولا در یک جلسه به پایان می رسد و در حالت معمول نیز بیشتر از 2 ساعت طول نخواهد کشید. اما درصوت جدی بودن مشکل دندان شما ممکن است زمان بیشتری را نیاز داشته و باشد و حتی به 2 جلسه هم به طول انجامد.

عصب کشی دندان گرگان 877453135411434

آیا امکان آسیب دیدن دندان پس از عصب کشی وجود دارد؟

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا پس از عصب کشی ممکن است مجددا دندان دچار آسیب دیدگی شود؟ در پاسخ باید گفت بله! اما در حالی که برخی ها تصور می کنند پس از عصب کشی دندان دیگر دچار مشکلاتی نظیر خرابی دندان و یا درد دندان نخواهند شد. اما لازم است بگوییم از مهم ترین دلایل بازگشت این مشکل عدم رعایت برخی نکات بهداشتی می باشد. از جمله مواردی که سبب بازگشت مجدد این مشکل می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • ایجاد پوسیدگی جدید
 • شکستن، ترک خوردن و یا حتی شل شدن روکش دندان
 • پیچیدگی آناتومی مانند انشعابات فرعی مجرای ریشه در درمان اولیه شناسایی نشده است.
 • اگر انحنای مجاری شما باریک باشد و سبب عدم پاکسازی کامل مجاری نشود
 • ترمیم دندان انجام شده اگر نتواند جلوی آلوده شدن داخل دندان توسط بزاق را بگیرد عفونت رخ خواهد داد.

و اما در آخر طول عمر دندان عصب کشی شده چقدر است؟

عصب کشی دندان در گرگان با به کارگیری بهترین ابزارها و با کیفیت ترین مواد تخصصی صورت خواهد گرفت و با توجه به تبحر دندانپزشک گرگان دنتال این فرایند ماندگاری بالایی را خواهد داشت. اما در حالت کلی از انجایی که دندان عصب کشی شده یکبار آسیب دیده است، ضعیف  شده و آسیب پذیر است و باید مراقبت های ویژه ای را صرف آن کرد. اما در مجموع طول عمر دندان های عصب کشی شده بین 10 الی 15 سال است که با استفاده از روکش دندان یا روش های دیگر سعی بر افزایش ماندگاری آن خواهد شد .