کاشت ایمپلنت دندان روشی معجزه آسا در صنعت زیبایی و دندانپزشکی است که به منظور زیباسازی طرح لبخند و از بین بردن دندان های خراب اجرا می شود. این روزها با توجه به پیشرفت عظیم در زمینه دندانپزشکی راه های بسیاری برای از بین بردن خرابی دندان ها و زیباسازی و حفظ سلامت دندان ها وجود دارد. ایمپلنت دندان یکی از روش های مناسب برای جایگزین دندان هایی است که از ریشه خراب شده اند، اینجاست که دیگر نیازی به نگرانی در رابطه با زیبایی دندان ها نیست. اما نکته مهمی که در این راستا وجود دارد این است که حتما در انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در گرگان دقت نمایید چرا که دندان مهم ترین عضو در زیبایی چهره و سلامت دهان است. درصورتی که انتخاب دندانپزشکی که مهارت بالا در این زمینه را نداشته باشد می تواند خسارات جبران ناپذیری از خود به جای بگذارد.

زیباسازی دندان های جلویی با ایمپلنت دندان 326841351
تجربه لبخندی ایده آل و زیبا با ایمپلنت دندان های جلویی

ایمپلنت دندان چیست؟

از روش های ایده آل که توجه بسیاری از دندانپزشکان را به خود جذب کرده است ایمپلنت دندان می باشد. این روش بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته شما است، در صورتی که دندان شما دچار خرابی شده باشد باید در سریع ترین زمان ممکن درمان شود، اما اگر خرابی دندان از ریشه باشد آن را خواهند کشید تا به سایر دندان ها خساراتی را وارد ننماید. پر شدن دندان هایی که کشیده می شوند عملی بسیار مهم است که نباید به سادگی درکنار آن گذشت؛ زیرا داشتن دندان های سالم و بدون خرابی می تواند عمل جویدن و هضم را آسان کند.

اگر بخواهیم کمی بیشتر توضیح دهیم باید گفت ایمپلنت دندان اصولا پیچ هایی هستند از جنس تیتانیوم که در استخوان فک قرار می گیرد و پس از مدتی در استخوان فک جوش خورده و به عبارتی یکپارچگی استخوانی صورت خواهد گرفت. در نهایت نیز روکشی روی ایمپلنت قرار خواهد گرفت تا زیبایی ظاهری را برای دندان های شما به دنبال داشته باشد .

معرفی ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان اصولا پیچ هایی هستند از جنس تیتانیوم که در استخوان فک قرار می گیرد و پس از مدتی در استخوان فک جوش خورده و به عبارتی یکپارچگی استخوانی صورت خواهد گرفت.

جایگزاری پیچ ایمپلنت دندان در فک بالا 3684512
ایمپلنت دندان با پیج پپچ مستحکم بهترین روش برای زیبایی دندان

ایمپلنت جنس چیست؟

در عصر حاضر، ایمپلنت دندان از جنس فلز تیتانیوم ساخته می‌شود و به عنوان یک پیشرفت تکنولوژیک در زمینه دندانپزشکی شناخته می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد تیتانیوم، این فلز را به گزینه‌ای محبوب و اثربخش برای ایمپلنت دندان تبدیل کرده است. تیتانیوم به عنوان یک فلز بسیار سازگار با بدن شناخته می‌شود و به راحتی با استخوان‌های فک ادغام می‌شود. این خاصیت باعث جوش‌خوردن سریع و محکم آن در استخوان می‌شود که از آن برای کاشت دندان با اطمینان بیشتر استفاده شود. تیتانیوم همچنین دارای مقاومت بالا در برابر فشار، شکستگی و آسیب‌های مختلف است. از جمله مزایای این فلز، ماندگاری و طول عمر بالا ذکر می‌شود که باعث جلب توجه افراد به عنوان گزینه اول برای ایمپلنت دندان شده است. همچنین، از دیگر مواد استفاده شده در ساخت ایمپلنت دندان، فلز زیرکونیا نیز می‌توان بهره برد که با ورود تیتانیوم به بازار، استفاده کمتری داشته و در رده دوم قرار گرفته است.

کدام افراد می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

 • افرادی که با دندان‌های مصنوعی نمی‌توانند به خوبی غذا بخورند.
 • افرادی که تمایلی به داشتن دندان‌های مصنوعی متحرک ندارند و دندان‌های خود را به طور کامل از دست داده‌اند.
 • افرادی که تمایل به پر کردن جای دندان‌های از دست رفته دارند و می‌خواهند به دندان‌های خود ظاهری طبیعی بدهند.

بهترین سن برای کاشت ایمپلنت دندان

در حال حاضر، انسان‌ها به دنبال بهترین راهکارهای حفظ زیبایی و سلامت دندان هستند و تا پایان عمر، سلامت اعضای بدن خود را حفظ می‌کنند. برای انجام کاشت ایمپلنت، سن فرد باید به گونه‌ای باشد که شرایط لازم و کافی برای این فرآیند وجود داشته باشد. پس از اینکه استخوان‌ها به رشد کامل و کافی رسیده باشند، فرد می‌تواند به کاشت ایمپلنت اقدام نماید.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان در گرگان

مرحله اول : آمادگی برای کاشت دندان

جراحی ایمپلنت دندان بسته به تخصص و نوع عملکرد دندانپزشک روشی که انتخاب می کند متفاوت است. در صورتی که کاشت ایمپلنت دندان گرگان به جراحی نیاز داشته باشد مسلما نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت و باید در این راستا صبر را پیشه کنید. در مرحله اول که آمادگی برای کاشت ایمپلنت دندان در گرگان است تصاویر سه بعدی به مراجعه کنندگان نمایش داده خواهد شد تا با مدل دندان و فکر خود پس از کاشت آشنا شوند.

مرحله دوم : جراحی و کاشت

مرحله دوم پس از آمادگی برای کاشت، مرحله جراحی و کاشت است که در این مرحله جراح دندانپرشک برای باز کردن لثه و استخوان فک برشی را بر روی لثه ایجاد خواهند کرد. حفره ها در استخوان فک برای قرار گیری قطعات ایمپلنت دندانی رشد می نمایند  هماهنگ خواهند شد. در برخی موارد نیز مراحل ایمپلنت ممکن است تا چندین ماه زمانبر باشد.

مرحله سوم : قرار دادن پروتز

سومین مرحله در کاشت ایمپلنت دندان گرگان قرار دادن پروتز دندان است. هنگامی که قطعات ایمپلنت دندان در استخوان قرار می گیرنند بسته به جسم فرد موردنظر می تواند زمانبر باشد. پس از این مرحله پروتز و سر تاج روی قطعه قرار خواهند گرفت، در این مرحله دندانپزشک به صورت کامل طی مراجعاتی که صورت می گیرد شرایط بیمار کنترل شده و پس از اتصال سرتاج و بافت لثه بسته خواهد شد. برای ترمیم لثه ها ممکن است تا هفته زمانبر باشد اما بسته به نوع لثه و رسیدگی شما ممکن است چند روزی زودتر و یا دیرتر صورت بگیرد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان: 

 1. آمادگی برای کاشت دندان
 2. جراحی و کاشت
 3. قرار دادن پروتز
جراحی ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی گرگان 21584154120
انجام جراحی ایمپلنت دندان در فرد با بی حسی

طول عمر کاشت ایمپلنت دندان گرگان چقدر است؟

بی شک دیگر همه ما میدانیم که کاشت ایمپلنت دندان گرگان یکی از ایده آل ترین روش های زیبایی است. طول عمر انواع ایمپلنت دندان در گرگان بسیار بیشتر از سایر روش های موجود در زیباسازی و حفظ سلامت دندان ها است. در طی فرآیند کاشت ایمپلنت دندان در گرگان متخصص ایمپلنت دندان شما را چندین بار معاینه خواهد کرد. ماندگاری انواع این کاشت ایمپلنت بسیار طولانی تر از سایر روش ها است و مهم ترین عوامل کاهش طول عمر ایمپلنت دندان عدم تبحر دندانپزشک و استفاده از برند نامرغوب به شمار می رود.

جراحی کاشت ایمپلنت دندان با ابزار پیشرفته در گرگان 13544504
جراحی کاشت ایمپلنت دندان با متد جدید و بدون درد در گرگان

زمان لازم برای انجام ایمپلنت دندان

مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان مشخص نشده است و بسته به نوع ایمپلنت، وضعیت آسیب، پیوند استخوان فک، ساخت ایمپلنت، و سایر عوامل، ممکن است متغیر باشد.

عوامل موثر در افزایش ماندگاری ایمپلنت دندان در گرگان

 • مراقبت در یک ماه اول؛ بی شک اولین قدم در نگهداری و افزایش طول عمر ایمپلنت دندان مراقبت هایی است که در ماه اول رعایت می نماید، در ماه اول نباید غذاهای سفت را با دندان بجوید و از خوردن آجیل و موادغذایی سفت اکیدا خودداری نمایید.
 • تمیز نگهداشتن دندان ؛ در صورت عدم رعایت بهداشت و تمیز نگهداشتن دندان ها بی شک ماندگاری و ثابت ماندن زیبایی ایمپلنت شما پایدار نخواهد بود. رسیدگی به دندان و مسواک زدن می تواند از جرم گیری و کثیف شدن دندان های شما جلوگیر نماید.
 • جنس ایمپلنت به کاربرده؛ جنس و مرغوبیت ایمپلنت دندان شما مهم ترین عامل در ماندگاری و دوام ایمپلنت شما است. کیفیت بالای دندان شما می تواند در برابر میکروب و آنزیم ها مقاوم تر خواهد بود.
 • دیگر نکاتی که باید حتما رعایت شود موارد زیر می باشند؛ رعایت بهداشت دهان و دندان، رژیم غذایی صحیح، پزشک ماهر و زبردست، عدم استعمال دخانیات، عدم مصرف نوشیدنی های الکی ، تحت فشار قرار ندادن دندان ها.
ایمپلنت دندان شکسته در فک بالای فرد 15445312
ایمپلنت دندان شکسته در فک بالای فرد

چرا ایمپلنت دندان را انتخاب نماییم؟

ایمپلنت دندان یکی از روش های مدرن برای جایگزی کردن دندان های آسیب دیده است که توسط بهترین دندانپزشکان در گرگان صورت می گیرد. طراحی و اجرای این روش به دور از پیچیدگی صورت خواهد گرفت، سایر روش ها نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل طولانی و صرف هزینه های بسیار می باشند در حالی که کاشت ایمپلنت دندان در گرگان چنین نبوده و بدون صرف هزینه و زمان بسیار صورت خواهد گرفت.

مهم است بدانید که فرایندی که در طی آن استخوان های فک به ایمپلنت خواهند چسبید و با آن ها پیوندی را برقرار خواهد کرد و آن را به بخشی دائمی از دهان تبدیل کرد. استفاده از این روش بسیار ماندگار و بادوام است و در زمره سالم ترین روش ها در زیباسازی دهان و دندان می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از ایمپلنت دندان باید به موارد زیر اشاره کرد؛

 • مقاومت در برابر تغییر شکل و عدم وارد کردن آسیب به دندان های مجاور
 • درصد رضایت بالای افراد
 • یکپارچگی با بافت های فک
 • قابل استفاده برای تمامی افراد

قیمت ایمپلنت دندان سال 1402

قیمت ایمپلنت دندان گرگان بستگی عوامل متعددی همچون تعداد دندان های موردنیاز به ایمپلنت، جنس، کیفیت و… دارد. البته لازم به ذکر است که قیمت ایمپلنت دندان 1402 در گرگان و قیمت کاشت دندان با ایمپلنت متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در قیمت هر واحد ایمپلنت تاثیرگذار هستند. برای دریافت قیمت ایمپلنت و قیمت کاشت ایمپلنت؛ همچنین قیمت ایمپلنت فوری دندان گرگان با دندانپزشک گرگان دنتال در ارتباط باشید.

ایمپلنت های مستحکم با پیچ باکیفیت5368415415
تصویری از ایمپلنت دندانی با پیچ و پایه مقاوم و مرغوب

رژیم غذایی پس از کاشت انواع ایمپلنت دندان

برای افرادی که از کاشت ایمپلنت دندان در گرگان بهره‌مند شده‌اند، توجه به تغذیه پس از این روند بسیار حائز اهمیت است. این مرحله بهترین فرصت برای لذت بردن از تمامی غذاهای مورد علاقه را فراهم کرده و نقش بسزائی در بهبود و حفظ کیفیت دندان‌ها ایفا می‌کند. مراعات نکاتی همچون رعایت یک رژیم غذایی مناسب و مصرف نوشیدنی‌های خنک می‌تواند تاثیر مثبتی در این روند داشته باشد. پیشنهاد می‌شود که در دو هفته اول پس از کاشت ایمپلنت در گرگان، این نکات را رعایت نمایید. همچنین از گاز زدن به میوه‌های سفت مثل سیب و هلو به شدت پرهیز شود تا به دندان‌ها آسیبی وارد نشود.

اقدامات لازم قبل از کاشت ایمپلنت دندان در گرگان

یکی از اقدامات اساسی قبل از انجام کاشت ایمپلنت در گرگان، آزمایش خون به توصیه پزشکان می‌باشد. این آزمایش می‌تواند بیماری‌هایی از قبیل فشار خون یا دیابت را شناسایی کرده و تاثیر بسزائی در موفقیت عمل ایمپلنت داشته باشد. برخی از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی می‌توانند موجب اختلال در فرآیند کاشت دندان شوند. همچنین بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون، مانند وارفارین یا آسپرین، استفاده می‌کنند، باید ۳ الی ۵ روز قبل از عمل جراحی، تحت نظر پزشک خود دارو را قطع کنند.

انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در گرگان

قبل از هر چیز، انتخاب متخصص ایمپلنت در گرگان یکی از مهمترین گام‌هایی است که باید قبل از هر اقدامی انجام دهید. این انتخاب باید با ارزیابی دقیق مهارت و تخصص جراح و ایمپلنتولوژیست انجام شود تا از مهارت و تجربه او اطمینان حاصل شود. همچنین حضور امکانات پیشرفته در کلینیک دندانپزشکی گرگان به موفقیت و سلامت دندان‌ها و دهان شما تاثیر گذار است. توجه به این نکات می‌تواند در انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی برای ایمپلنت دندان کمک کند.

قیمت کاشت ایمپلنت دندان

فرآیند ایمپلنت دندان از سه مرحله اصلی تشکیل شده و هر یک از این مراحل هزینه‌های خود را در پی خواهد داشت. در ابتدا، مرحله کاشت ایمپلنت دندان که نیازمند جراحی است، بر هزینه‌های اتاق عمل، نیروهای درمانی و سایر هزینه‌های مرتبط تاثیر می‌گذارد. مهارت و تخصص دندانپزشک نیز از جلوه اختصاصی در دستمزد ایشان برخوردار است. لازم به ذکر است که کیفیت مواد مورد استفاده نیز مستقیماً بر قیمت ایمپلنت تأثیر می‌گذارد، به همین دلیل استفاده از مواد با کیفیت بالا هزینه را افزایش می‌دهد. نکته مهم دیگر، در نظر گرفتن ایمپلنت دندان به عنوان یک راهکار دائمی برای بهبود سلامت دهان و زیبایی است. به همین دلیل، هزینه‌های ابتدایی باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری در بهبود دائمی و کیفیت زندگی در نظر گرفته شود.

و در پایان …

ایمپلنت دندان مناسب ترین جایگزین ثابت و همیشگی برای دهان شما محسوب می شوند. هیچ مشکلی برای دندان ها ایجاد نخواهد شد، در حالی که دندان های مصنوعی چنین قابلیتی را نداشته و به دندان های شما آسیب جدی را وارد خواهد نمود. ایمپلنت دندان شامل سه مرحله است که هرکدام هزینه هایی را در پی خواهد داشت به طور مثال اولین مرحله کاشت ایمپلنت دندان در گرگان جراحی است که مسلما هزینه هایی را در پی خواهد داشت. هزینه های اتاق عمل و کادر درمان و… هر کدام نیز در پی ایمپلنت دندان وجود خواهد داشت . فرقی نمی کند از کدام یک از انواع کاشت ایمپلنت دندان در گرگان استفاده کرده اید، باید به تغذیه پس از کاشت توجه ویژه ای داشته باشید. از آنجایی که کاشت ایمپلنت دندان در گرگان بهترین راه برای لذت بردن از تمامی غذاهای موردعلاقه شماست، نوع تغذیه نیز تاثیر بسزایی در روند بهبود و حفظ کیفیت آن دارد .