یکی از متداول ترین روش ها برای زیبای سازی دندان و دهان، کامپوزیت ونیر است که کاربرهای بسیاری دارد. امروزه با توجه به پیشرفت در علم و تکنولوژی در زمینه زیباسازی دهان و دندان، افراد بسیاری به دندان ها و سلامت و زیبایی دندان هایشان اهمیت می شوند. ترمیم دندان، از بین بردن فاصله بین دندان ها، مرتب کردن جزئی دندان و… هرکدام از روش های استحکام بخشیدن به دندان ها و زیباسازی لبخند به شمار می روند. تمامی مراحل زیباسازی دندان نظیر کامپوزیت ونیر و… در صورتی که در توسط دندانپزشک ماهر صورت گیرد می تواند کیفیت و دوام بالایی را شامل شود. اگر شما هم به دنبال روشی برای از بین بردن نواقص دندان خود هستید، توصیه می شود تا روش های ترمیمی و زیباسازی دندان را به خوبی بشناسید.

ونیر دندان چیست؟

ونیر دندان روکشی است همرنگ دندان که به منظور اصلاح رنگ دندان، ترمیم موضعی، کاربرد زیبایی و یا رفع عیوب مورد استفاده قرار می گیرد. روکش های درمان به دو دسته تقسیم می شوند؛ مستقیم یا Direct، غیر مستقیم یا Indirect .

لازم به ذکر است که ونیر های مستقیم در یک جلسه با اضافه نمودن کامپوزیت دندان در مطلب به دندان ها اضافه می شوند و در واقع برای زمانی است که بخواهیم تعداد محدودی از دندان ها را اصلاح کنیم. و اما ونیر های مستقیم به دلیل زیبایی، استحکام و مقاومت بیشتری که دارند برای درمان دندان بیماری های دیابتی، تغییر رنگ دندان، لکه رنگ های موضعی نظیر آبی، خاکستری و… مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین باید بدانید که ونیر دندان به صورت دانه دانه و به نوبت بر روی دندان ها قرار خواهد گرفت.

 

 کامپوزیت ونیر 56456476531321

کامپوزیت ونیر چیست؟

امروزه ما شاهد انجام فرایند کامپوزیت ونیر در گرگان به دفعات بالا هستیم، در واقع بدون شک می توان گفت که یکی از بهترین درمان ها برای ایجاد لبخندی زیبا در بیماران انجام داد. تعریفی ساده را اگر بخواهیم از کامپوزیت ونیر بگویم، باید گفت ونیر کامپوزیت دندان، ترکیبی از مواد زمینه ای است که در اثر ترکیب ذراتی به نام فیلر به استحکام بالایی دست خواهند یافت. همچنین این ترکیب خمیری پس از قرار گیری در معرض تابش نور در وطل موج خاص به صورت سفت و سخت در خواهد آمد. پس از سفت شدن، به وسیله پولیش دادن به آن شکل مناسب ایجاد می شود که در دهان ما سبب ایجاد آزار و اذیت نشود و به راحتی بتوانیم با کامپوزیت دندان به جویدن غذا بپردازیم.

کامپوزیت ونیر آی پی اس چیست؟

ونیر کامپوزیت آی پی اس نسل جدی از ونیرهای کامپوزیت در گرگان هستند که ذرات سرامیک به کامپوزیت اضافه شده است. اضافه شدن چنین ذرات سرامیکی سبب شده است که استحکام کامپوزیت ونیر دندان بیشتر شده و همچنین  در مقابل زردی و رنگ پذیری نسبت به ونیر کامپوزیت های معمولی مقاومت بیشتری دارد.

نکته مهمی که در رابطه با کامپوزیت ونیر آی پی سی وجود دارد این است که ذرات سرامیکی که ونیر های کامپوزیتی جلوه براق تری داده اند و سبب شده آن حالت مات گونه ونیر کامپوزیت های معمولی کاهش یابد. از مزایای استفاده از کامپوزیت  های آی پی اس باید به این موضوع اشاره کرد که در این روش دندان تراشیده نمی شود و نسبت به لومینیرز ها قیمت مناسب تری دارند.

کامپوزیت ونیر بدون تراش چیست؟

از دیگر روش های کامپوزیت دندان در گرگان، ونیر کامپوزیت بدون تراش از یک ماده ترمیم همرنگ دندان استفاده می شود و این ماده روی سطح دندان قرار داده شده و توسط دندانپزشک فرم داده می شود. در طی یک جلسه درمان زیباسازی دندان در دندانپزشکی در جهت کامپوزیت ونیر دندان گرگان، تمامی فرایندها نظیر مرتب کردن دندان، اصلاح فرمدندان، برطرف کردن بی نظمی ها ، بستن فاصله بین دندان ها و حتی از بین بردن زردی دندان صورت خواهد گرفت.

 کامپوزیت ونیر 564657534351321

هزینه کامپوزیت ونیر دندان گرگان چقدر است؟

از جمله سوالات پر تکراری که ایجاد شده است باید به هزینه کامپوزیت ونیر دندان در گرگان اشاره کرد. هزینه درمانی انواع کامپوزیت ونیر در گرگان متفاوت می باشد اما اگر بخواهیم کامپوزیت ونیر بدون تراش را بررسی کنیم ، باید گفت که لمینت سرامیکی هزینه های کمتری را شامل می شود. در واقع هزینه کمتر این روش به دلیل عدم ارسال آن به لابراتور است و در یک جلسه توسط خود  دندانپزشک صورت خواهد گرفت.

اما تا یادمان نرفته باید بگوییم که استفاده از کامپوزیت ونیر حتی در بسیاری از موارد برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود؛ در صورتی که نکته مهمی در این راستا وجود دارد و آن هم انجام این فرایند توسط دندانپزشک متبهر و معتبر است . هرچه تخصص دندانپزشک در این راستا بیشتر باشد ظرافت، کیفیت و استحکام دندان های شما بیشتر خواهد بود.

چه کسانی می توانند برای کامپوزیت ونیر دندان در گرگان کاندید شوند؟

قبل از هرچیزی شما باید به کلینیک دندانپزشکی معتبر در گرگان مراجعه کنید، پس از معاینه و تشخیص دندانپزشک برای زیباسازی دندان های شما می توانید به هرکدام از روش های زیباسازی دهان و دندان استفاده کنید. دندانپزشک باید سلامت لثه شما را برای استفاده کامپوزیت ونیر گرگان بررسی و تایید کند و حتی قبل از شروع به بررسی برخی از روش های درمان بپردازید. با این حال ترمیم دندان و زیباسازی دندان در کامپوزیت ونیر دندان برای اکثر افراد ایده آل بوده و متقاضیان بسیاری را نیز دارد، اما افراد دارای ویژگی های زیر می توانند کاندید های مناسبی برای کامپوزیت ونیر دندان باشند.

 • افرادی که دارای دندان های نامرتب هستند
 • افرادی که دارای دندان های زرد و بد رنگ دارند
 • افرادی که دارای اندان های روی هم هستند
 • افاردی که دنداهای لب پر شده و شکسته دارند
 • همچنین افرادی که دندان های بلند، کوتاه و یا کوچک دارند

 کامپوزیت ونیر 654657654312.10

مزایای استفاده از کامپوزیت ونیر گرگان

همه ما میدانیم که زیباسازی  ،رسیدگی و اهمیت به سلامت دندان ها ما را با مزایای بسیاری مواجه می کند. از جمله مزایای کامپوزیت ونیر در گرگان باید به موارد زیر اشاره کرد؛

 • عدم نیاز به تراشیدن دندان ها در بسیاری از موارد، مگر در مواقع خاص که میزان ناچیزی از مینای دندان تراشیده خواهد شد
 • چنانچه تحت فشارهای بالا دندان های شما دچار شکستگی و لب پر شدگی شده اند، کامپوزیت ونیر می تواند همچون یک روش ترمیم کننده برای زیباسازی دندان های شما عمل کند
 • شکل و فرم دندانه ای شما به طور طبیعی حذف و حتی زیباتر خواهد شد و حتی کسی متوجه این نخواهد شد که دندان های طبیعی است یا کامپوزیت
 • درمان و مدت زمان کوتاه؛ در یک جلسه

طول عمر کامپوزیت ونیر دندان در گرگان چقدر است؟

طول عمر کامپوزیت ونیر دندان  در حالت کلی به عوام متعددی همچون جنس دندان ،کیفیت و مرغوبیت مواد ، رعایت نکات بهداشتی و سلامت دهان و دندان ، عادات غذایی و… بستگی دارد. اما باید این نکته را اضاقه کرد که ونیر کامپوزیت جزو بادوام ترین درمان ها در حوزه دندانپزشکی به حساب می آید.

 کامپوزیت ونیر 65468765432131

در چه مواردی نمی توان از کامپوزیت دندان استفاده کرد؟

 • لازم است بدانید در صورتی که دندان های ناسالم دارید که دچار پوسیدگی شده اند قبل از انجام کامپوزیت باید به طور کامل آن ها را درمان کنید.
 • اگر ریشه دندان مقاومت معمول را نداشته باشد یا بافت زیادی از دندان های شما از دست رفته باشد، بهره گیر یاز ونیر پرسلن و کامپوزیت بی اثر و بی نتیجه خواهد بود.
 • بهم ریختگی زیاد دندان ها؛ توصیه می شود اگر دندان های شما بهم ریختگی بسیاری دارند از این روش چشم پوشی نمایید و و ابتدا باید با ارتودنسی به زیباسازی هرکدام از دندان های خود بپردازید تا سپس بتوانید از کامپوزیت استفاده کرده و نتیجه مثبتی را با چشم ببینید.

در اما در آخر باید از مراقبت های بعد از کامپوزیت ونیر بگوییم

مسلما همه ما میدانیم که رسیدگی به دندان ها از مهم ترین عوامل زیباسازی و حفظ سلامت دندان ها به شمار می رود. به همین علت در ادامه به برخی از مراقبت های بعد از کامپوزیت ونیر دندان در گرگان اشاره می نماییم؛

 • در راستای افزایش دوام و مقاومت کامپوزیت های دندان خود مرتبا آن ها را با مسواک پاکسازی نمایید
 • از خوردن آجیل ، ته دیگ و سایر خوراکی های سفت و سخت جلوگیری کنید
 • جویدن و یا حتی گاز زدن غذا پس از کامپوزیت مشکلی نداشته و مجاز است
 • از مصرف قهوه، چای و نوشابه به میزان بالا خودداری نمایید
 • از نخ دندان و دهانشویه حتما استفاده کنید تا طول عمر سالم دندان های خود را افزایش دهید