لمینت دندان گرگان از رایج ترین و پر متقاضی ترین درمان های طبیعی در راستای زیباسازی دندان ها و ایجاد لبخندی جذاب است. این روزها بشر در زمینه تکنولوژی و بهداشت دهان و دندان بسیار پیشرفت کرده و به دنبال بهترین راه ها برای زیباسازی چهره و سلامت و حفظ زیبایی دندان ها است. در ادامه با ما همراه باشید تا لمینت دندان را باهم به صورت کامل بررسی نماییم.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان گرگان یکی از پرطرفدارترین روش های زیباسازی و حفظ سلامت دندان ها است که همچون پوسته ای بر تن دندان ها خواهند نشست. زیبایی لمینت دندان ها در زمینه رنگ، جنس، طول و فرم می تواند تاثیر بسزایی را در زیباسازی لبخند و چهره ما داشته باشد. لمینت دندان در دسته ونیر دندانی قرار دارد؛ ونیر دندان پوششی است همرنگ دندان که به سطح دندان وصل می شود. ونیر ها به دو دسته کامپوزیت و لمینت تقسیم می شوند و هرکدام کاربردهای گوناگونی را شامل می شوند. در ادامه با گرگان دنتال همراه باشید تا به طور کامل در رابطه با لمینت دندان در گرگان توضیحاتی را مطرح نماییم.

لمینت دندان گرگان چه کاربردهایی دارد؟

از کاربردهای اصلی لمینت دندان باید به زیبایی و زیباسازی طرح لبخند اشاره کرد که دندانپزشکان نیز از لمینت در این راستا استفاده می کنند. لمینت دندان گرگان از جمله روش های پرمتقاضی در صنعت زیبایی است که بسیار از همشهریان از این خدمات کلینیک دندانپزشکی گرگان دنتال استقبال کرده اند. لمینت های دندان در اصل دسته ای از ونیر های دندان به شمار می روند و شکل زیبایی را به دندان ها می بخشند. شما از دیگر کاربردهای استفاده از لمینت دندان باید به پوشاندن عیوب دندان ها اشاره کرد اما به شرط اینکه دندان های خود را از نظر سالم بودن بررسی نمایید و در صورت بروز برخی مشکلات آن ها را برطرف کنید.

لمینت دندان 514657654321

چه زمانی می توانیم از لمینت برای زیباسازی دندان های خود استفاده کنیم؟

در برخی مواقع افراد با یکسری مشکلات نظیر مواردی که در ادامه بررسی می نماییم رو به رو هستند و باید از لمینت دندان استفاده کنند؛

 • لب پر شدن دندان ها
 • کوتاه بودن یک یا چند دندان در طرح لبخند
 • ترک خوردگی دندان
 • شکستگی دندان
 • کج و معوج بودن دندان های جلویی

نکته مهمی که باید بدانید این است که اصلی ترین هدف لمینت دندان زیباسازی لبخندهای جلویی است تا به شما زیبایی را هدیه دهد. همچنین مهم است بدانید که ونیرها برای زیباسازی دندان های خلفی استفاده نمی شوند چرا که در حین خندیدن هیچ نمایی را ایجاد نخواهند کرد.

انواع لمینت دندان در گرگان را بشناسید!

همانطور که می دانید لمینت ها در انواع مختلفی هستند که بر اساس جنس و کیفیت شناسایی می شوند. در حالت کلی لمینت ها را نمی توان از جهات مختلف دسته بندی کرد و تنها از نظر جنس قابل تقسیم هستند، زیرا که خود نوعی پوسته نازک از دسته ونیرهای دندانپزشکی به شمار می روند. اما باید بدانید که لمینت های معمولی دارای ضخامتی حدود  0.5 تا 0.7 می باشند.

لمینت دندان 66879674651312

لمینت سرامیکی، یکی از انواع لمینت دندان در گرگان

لمینت سرامیکی از انواع لمینت دندان در گرگان به شمار می روند ، همانگونه که از نام آن پیداست این دسته از لمینت ها پوسته بسیار نازکی هستند که در زیباسازی کارایی چندان سختی را ندارند. اما در عین حال نیاز به تخصص بسیار زیاد از جانب دندانپزشک نیاز دارد، لمینت دندان سرامیکی در گرگان با روشی بسیار مناسب برای رفع مشکلات دندان است که به افزایش استحکام دندان ها کمک شایانی می کند.

لومینیرز دندان چیست؟

بی شک بسیاری از ما نسبت به لومینیرز ها آشنایی نداریم و نمی دانیم که چه هستند! لومینیرز ها یکی از روش های جدید زیباسازی دندان هستند که بدون نیاز به تراش دندان صورت کاملا غیرتهاجمی بر روی دندان ها قرار می گیرد. ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چه زمانی می توانیم از لومینیرز استفاده نماییم؟

در پاسخ باید گفت هنگامی که دندان شما نیازی به تراشیدن نداشته باشید ، دندانپزشک لومینیرز ها را توصیه می نمایند و از آن ها برای زیباسازی دندان ها استفاده می کنند. روکش های لومینیرز نسبت به لمینت های معمولی و ونیر های کامپوزیتی نازک تر بوده و ضخامت لومینیرز ها کمتر از 0.1 تا 0.3 میلی متر است.

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر در چیست؟

دیگر همه ما می دانیم که لمینت های سرامیکی گرگان نسبت به سایر لمینت ها قیمت بالاتری دارند و دوام بالاتری را نیز نسبت به کامپوزیت ها دارند . به همین علت می توانند درصد بسیار بالاتری از ایرادات را بر طرف کند ،اما در مقابل نیز باید بدانید نسبت به سایر روش های کامپوزیت ونیر راحت تر اجرا می شوند و نیازی به اجرای هیچ گونه اقدام اولیه نخواهید داشت.

از دیگر تفاوت های بین لمینت های سرامیکی با کامپوزیت ونیر باید که قدرت لکه پذیری اشاره کرد. لمینت سرامیکی در برابر لکه پذیری ماندگاری بالاتری و به همین علت توجه بسیاری از افراد به خود جذب می نماید. افرادی که از کامپوزیت ونیر استفاده می نمایند باید از مراقبت های بسیاری بهره مند شوند و نکات مراقبتی را انجام دهند تا دندان های آن ها طول عمر بیشتری داشته باشد.

مراحل انجام لمینت دندان در گرگان

مشاوره و بررسی توسط دندانپزشک : اولین قدم برای لمینت دندان در گرگان دریافت مشاوره توسط دندانپزشک و انجام بررسی های لازم توسط وی است. در این جلسه دندانپزشک دندان شما را بررسی کرده و شما نیز  هر تغییراتی را که مایل هستید با پزشک خود در جریان خواهید گذاشت تا وی در صورت نیاز بر روی دندان های شما پیاده سازی نماید. اما جلسه اول تنها در این بخش خلاصه نمی شود و دو مرحله دیگر را نیز شامل می شود؛

 • انتخاب رنگ لمینت دندان؛ از جمله دیگر اقداماتی که در مرحله اول صورت می گیرد انتخاب رنگ مناسب برای لمینت دندان است. در انتخاب رنگ باید بسیار به جزئیات توجه داشته باشید، رنگ انتخاب شده باید به دندان های طبیعی شما بسیار نزدیک باشد و از سفیدی زیاد فاصله داشته باشد، چرا که از حالت طبیعی خارج خواهد شد.
 • تراش مینای دندان؛ همچنین از اقدامات دیگر که در این جلسه صورت می گیرد تراش مینای دندان است. برای ایجاد فضای مناسب در راستای قرار دادن لمینت دندان تا جایی که نیاز است مینای دندان را خواهند تراشید. پس از تراش مینای دندان باید اندکی صبر را پیشه نمایید تا ونیرهای شما حاضر شوند؛ تقریبا چیزی حدود چند هفته!

نصب لمینت دندان : دومین جلسه لمینت دندان در گرگان مربوط به پوشاندن دندان های شما با استفاده از لمینت است. در طی این مرحله لمینت های آماده شده با بهترین کیفیت و مرغوب ترین مواد اولیه بر روی دندان های شما نصب خواهند شد و سپس شما از تماشای دندان های تمیز و زیبای خود نهایت لذت را خواهید برد. اما باید بدانید که در این مرحله برای محکم کردن لمینت های خشما از نوارهای خاصی استفاده می شود و شما پس از گذشت 2 هفته باید مجددا نزد پزشک خود مراجعه نمایید تا سلامت و وضعیت دندان های شما را چک کند.

لمینت دندان 878965434132036

مزایای استفاده از لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان مزایای بسیار را برای مراجعه کنندگان به دنبال خواهد داشت که مهم ترین آن ها استحکام و ترمیم دندان است. اما لمینت دندان گرگان مزایای دیگری را نظیر موارد زیر به همراه دارد؛

 • کمک به اصلاح طرح لبخند شما
 • اصلاح عملکرد جویدن دندان ها
 • از بین بردن به هم ریختگی جزئی دندان ها
 • جلوگیری و محافظ از دندان ها در برابر آسیب دیدگی، سایش و فرسودگی
 • راه اتصال بریج به دندان
 • زیباسازی دندان های شکسته
 • برطرف کردن کدری و بد رنگی دندان ها
 • پوششی مناسب برای ایمپلنت دندان

لمینت دندان 7986543132207411144

طول عمر لمینت دندان در گرگان چقدر است؟

بر طبق گفته ما که چند لحظه قبل تر بیان کرده ایم لمینت های سرامیکی معمولا طول عمر بالاتری داشته و نسبت به بسیاری از پروتزهای دیگر ماندگاری بالاتری را شامل می شود. در صورتی که بتوانید از آن ها مراقبت نمایید و بتوانید تمامی نکات سلامت دهان و دندان را رعایت کنید طول عمر آن ها به چیزی حدود 15 الی 20 سال نیز طول خواهد کشید. اما در صورتی که برخی موارد را رعایت ننمایید طول عمر ایمپلنت دندان گرگان شما کاهش خواهید یافت ؛ همچون موارد زیر:

 • اگر از عادات غذایی که ناپسند هستند و به دندان ها آسیب می رسانند پیروی کنید
 • بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید
 • پوسیدگی در اطراف دندان ها و لمینت شما ایجاد شود
 • اشیا سفت و سخت با دندان های شما برخورد کند
 • دندان قروچه
 • جویدن ناخن با دندان

و اما در نهایت مراقبت های لازم پس از لمینت دندان

 1. عدم مصرف دخانیات و سیگار کشیدن
 2. رعایت رژیم غذایی مناسب
 3. شستشوی دهان با استفاده از دهانشویه ها و ضد عفونی کننده های دهان و دندان
 4. استفاده مرتب از نخ دندان در روز
 5. مسواک زدن پس از مصرف هر وعده غذایی در طول شبانه روز