نکات مراقبتی قبل از کشیدن دندان 514468746545341

ایجاد درد در دندان های پوسیده


کشیدن دندان یک فرایند تخصصی است که بهتر است قبل از انجام آن، از دندانپزشک مربوطه اطمینان کامل حاصل کنید. در بعضی موارد، به دلیل عدم تجربه، در هنگام کشیدن دندان، قسمتی از دندان در داخل لثه باقی می‌ماند که می‌تواند باعث درد و عفونت شود و برای پزشک دندانپزشک سخت تر باشد تا آن را حذف کند. در چنین شرایطی، جراحی ممکن است ضروری باشد. بنابراین، قبل از اقدام به کشیدن دندان در گرگان ، بهتر است با نکات و راهنمایی‌های مربوطه آشنا شوید تا به مشکلات پس از این فرایند برخورد نکنید.

نکات قبل از کشیدن دندان 5145574654554135412
اطمینان از تبحر دندانپزشک، قبل از کشیدن دندان

2 روش درمان دندان های پوسیده

 • ترمیم دندان قبل از کشیدن
 • برطرف کردن عفونت قبل از کشیدن

1 . ترمیم دندان

هنگامی که دندان شما درد می گیرد بلافاصله به دندان پزشک مراجعه می کنید و از آن می خواهید که سریع این دندان پوسیده را از لثه شما جدا کرده و به درد شما پایان دهد، اما این مورد اصلا راهکار مناسبی به نظر نمی رسد، زیرا اگر دندان شما درمان پذیر باشد، بهتر است که مراحل درمان آن را پی گیری کرده و نخست به ترمیم دندان در گرگان بپردازید.

یک پزشک متخصص با یک معاینه سطحی و بدون عکس می تواند تشخیص دهد که آیا این دندان ترمیم پذیر هست و یا این که راه حل قطعی آن کشیدن است. البته در برخی موارد نیز پیش می آید که حتما بیمار باید از دندان خود عکس رنگی بگیرد تا میزان و درجه پوسیدگی به طور دقیق مشحص شود و پزشک بتواند یک تصمیم قطعی مبنی بر ترمیم یا کشیدن دندان بگیرد.

گاهی یک دندان در اثر سال ها پوسیدگی، به طور کلی دچار نابودی شده و این مورد باعث ایجاد عوارض شدید دیگر گردیده تا جایی که لثه های بیمار را نیز درگیر بیماری های مختلفی نظیر آبسه، ورم، سرخی و دیگر موارد کرده است، در این شرایط راهی جز کشیدن دندان و یا ریشه های برجای مانده از آن وجود نخواهد داشت.

بیشتر بدانید : دندان خراب حتما نیاز به کشیدن نداشته و در صورت تشخیص دندانپزشک، ترمیم خواهد شد.

نکات مراقبتی قبل از کشیدن دندان 514468746545341
ایجاد درد در دندان های پوسیده و ورم ناحیه موردنظر

2 . از بین رفتن عفونت

برای این که بخواهید دندان خود را بکشید حتما باید مدتی صبر کنید تا عفونت دندان به طور کلی از بین رود به همین دلیل لازم است که در این باره تقریبا دوبار به پزشک مراجعه نمایید بار اول به خاطر تجویز چرک خشکن و آنتی بیوتیک برای خشک کردن عفونت دندان و از بین بردن درد آن است و بار دوم به خاطر کشیدن دندان می باشد. تا زمانی که عفونت به طور کامل از بین رفته، هیچ گونه اقدامی برای از کشیدن دندان صورت نخواهد گرفت زیرا در چنین شرایطی کشیدن هیچ نفعی برای مصرف کننده نخواهد داشت. در این شرایط پس از از بین بردن عفونت می توانید اقدام به کشیدن دندان نمایید.

توصیه قبل از کشیدن دندان  : مصرف آنتی بیوتیک و چرک خشک کن

نکات قبل از کشیدن دندان 74656584132154
معاینه دندان ها توسط دندانپزشک ، قبل از کشیدن دندان

کشیدن دندان یک فرایند جراحی است و برای آن باید مراقبت‌های بعد از جراحی و قبل از آن را انجام داد. قبل از انجام این فرایند، نکات زیر باید مورد توجه قرار گیرد:

 1. مشاوره با پزشک: برای انجام کشیدن دندان، باید به یک پزشک دندانپزشک مراجعه کنید و مشاوره بگیرید. پزشک شما را مورد بررسی قرار داده و بررسی می‌کند که آیا شما برای این فرایند مناسب هستید یا نه.
 2. انجام آزمایش‌ها: پزشک شما برای بررسی وضعیت دندان‌های شما ممکن است آزمایش‌هایی را انجام دهد. برخی از این آزمایش‌ها شامل ایجاد تصویر رادیوگرافی و ارزیابی وضعیت جراحی دهان است.
 3. بررسی داروهای مصرفی: برخی داروها ممکن است تاثیرات منفی بر روی فرایند جراحی دندان داشته باشند، بنابراین پزشک شما باید به شما بگوید که باید چه داروهایی را برای جراحی قطع کنید و چه داروهایی را می‌توانید ادامه دهید.
 4. آماده سازی قبل از جراحی: شما باید قبل از جراحی خالی معده باشید، به همین دلیل باید از خوردن و آشامیدن به مدت ۶ تا ۸ ساعت قبل از جراحی خودداری کنید. همچنین باید از قبل تمام داروهایی که پزشک شما تجویز کرده را تهیه کرده و آماده داشته باشید.
 5. پیشگیری از عفونت: پس از جراحی باید از استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها برای پیشگیری از عفونت استفاده کنید.

فرایند های مهم قبل از کشیدن دندان :

 • مشاوره با دندانپزشک
 • انجام آزمایش ( رادیوگرافی و ارزیابی وضعیت دندان)
 • بررسی های مصرفی توسط دندانپزشک
 • عدم خوردن و آشامیدن به مدت 6 الی 8 ساعت قبل از جراحی
 • مصرف آنتی بیوتیک و خشک کن

 

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *