مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان 56474684585645132

پس از انجام بلیچینگ دندان، برای حفظ سلامت دندان‌ها و برای داشتن نتایج بهتر، نیاز به مراقبت‌های روتین روزانه است. شیوه های بلیچینگ دندان را شناخته اید و می دانید که در هر کدام از مواد سفیدکننده حاوی پراکسید استفاده می‌شود. مواد بلیچینگ در منزل حاوی 3 تا 20 درصد پراکسید (کاربامید یا پراکسید هیدروژن) هستند، در حالی که مواد بلیچینگ در مطب حاوی 15 تا 43 درصد پراکسید هستند. هرچه درصد پراکسید در محلول سفیدکننده بیشتر باشد، دندان‌ها سفیدتر می‌شوند. با این حال، استفاده از محلول قوی باید با مدت زمان کوتاه‌تری صورت بگیرد تا جلوگیری از از دست دادن آب دندان و افزایش حساسیت دندان‌ها. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مراقبتی بعد از بلیچینگ را به طور کامل بیاموزید.

زیبایی دندان ها پس از بلیچینگ دندان گرگان
تجربه لبخندی گیرا ، با بلیچینگ دندان در گرگان

نکات مراقبتی سلامت دندان بعد از بلیچینگ دندان گرگان

همانطور که مطالب قبلی به اقدامات قبل از بلیچینگ دندان در گرگان اشاره کرده ایم می دانید که نکات مراقبتی تنها شامل قبل از این عمل نبوده و باید پس از آن نیز به نکات مهمی توجه شود تا زیبایی و سفیدی دندان های شما حفظ بماند. من جمله موارد زیر؛

۱- اجتناب از خوردن خوراکی های رنگدانه دار

برخی از خوراکی هستند که در مراحل ساخت آن از رنگ های مصنوعی استفاده شده است. این قبیل خوراکی برای دندان بلیچینگ شده مضر بوده و سبب می شود که در یک زمان کوتاه، عمل بلیچینگ کارایی خود را از دست بدهد. علاوه بر خوراکی، نوشیدنی های مضری نیز وجود دارد که اگر در روزهای نخست بلیچینگ مصرف شود، عملا به از بین رفتن بلیچینگ دندان سبب می شود. بنابراین باید از مصرف قهوه، چای، نوشابه و غیره خودداری کرد. همچنین مهم است بدانید که عمر قهوه و چای و نوشابه در طولانی مدت می تواند سلامت دندان های شما را از به خطر بیندازد و شما را با عواقب ناگواری مواجه سازد.

خوراکی های رنگدانه دار :

  • قهوه
  • چای
  • نوشابه
عدم مصرف نوشیدنی های رنگدانه دار و یا گاز دار 14546535125
عدم مصرف نوشیدنی های رنگدانه دار و یا گاز دار پس از بلیچینگ

۲-دقت در انتخاب خمیر دندان و در نظر گرفتن زمان مناسب برای انجام این کار

با توجه به این‌که در برخی از خمیر دندان ها فلوراید جز مواد اصلی بوده و در فرآیند تولید آن از طعم دهنده ها و رنگ های مختلفی استفاده می شود، هنگامی که بلیچینگ دندان در گرگان صورت گرفته باید در مرحله اول از برخورد خمیر دندان با آن خودداری کرد.

برخورد خمیر دندان با دندان تازه بلیچینگ شده دو عوارض را در پی دارد؛

  • نخست مواد شیمیایی موجود درون خمیر دندان باعث صدمه زدن به بلیچینگ می شود
  • دوم رنگ های موجود درون خمیردندان، بر روی بلیچینگ ایجاد لکه می کند.
مسواک زدن پس از بلیچینگ دندان در گرگان 5778577687
استفاده از خمیر دندان مرغوب پس از بلیچینگ دندان گرگان

۳-عدم مصرف ترشیجات

با توجه به این که بلیچینگ دندان در گرگان نوعی روش درمان تهاجمی محسوب می شود و علی رغم مزیت های مختلفی که دارد، دندان را آسیب پذیر تر می کند به طوری که خطر پوسیدگی دندان افزایش پیدا می کند. بنابراین میزان مراقبت از دندان دو برابر شده و ترشیجات نیز به دلیل اسیدی بودن، اثرات سوء بر دندان گذاشته و اگر در روز های اول بلیچینگ مصرف شود، علی رغم ایجاد لکه بر روی بلیچینگ باعث پوسیدگی دندان نیز می شود.

۴-شستشوی دهان و دندان

شستشوی دهان و دندان از روش های موثر برای محافظت از بلیچینگ دندان است. این کار با استفاده از ابزارهایی مانند دهانشویه های مختلف، خمیردندان مورد تایید پزشک و آب و نمک انجام می شود. روش کار به این صورت است که بعد از خوردن هر وعده غذایی با مواد بیان شده به تمیز کردن دندان و زدودن باقیمانده ناشی از غذا بر روی دندان اقدام شود. اگر مدت طولانی این مواد بر روی دندان بمانند رنگ های غذا با بلیچینگ دندان ادغام شده و جذب لایه های بلیچینگ می شود در این شرایط با هیچ موادی امکان از بین بردن آن وجود نخواهد داشت.

استفاده از دهانشویه پس از بلیچینگ دندان مجاز است.

شستشوی دهان با دهانشویه پس از بلیچینگ دندان 2156464654
استفاده از دهانشویه پس از بلیچینگ دندان به توصیه پزشکان

محصولات سفیدکننده دندان بر لکه‌های با رنگ‌های مختلف چه تأثیری دارند؟

محصولات سفیدکننده دندان بر لکه‌های با رنگ‌های مختلف اثرات متفاوتی دارند. درمان با بلیچینگ بر روی دندان‌هایی که رنگ آن‌ها مایل به زرد باشد به خوبی اثر می‌کند، اما بر روی دندان‌های متمایل به قهوه‌ای کمتر جواب می‌دهد و احتمالاً روی لکه‌های خاکستری یا بنفش تأثیر ندارد. بازداشتن لکه‌های آبی متمایل به خاکستری که در اثر تتراسایکلین ایجاد شده باشند، دشوار می‌باشد و امکان دارد به بیش از 6 ماه درمان خانگی یا جلسات مداوم بلیچینگ برای سفید شدن نیاز داشته باشد. دندان‌هایی که دارای لکه‌های تیره می‌باشند به روش‌های دیگر سفید کردن مانند ونیر، باندینگ و روکش دندان بهتر جواب می‌دهند. با این حال، دندان‌پزشک بهترین گزینه درمانی را نسبت به وضعیت دندان‌های هر شخص انتخاب می‌کند.

میزان سفید شدن دندان‌ها با توجه به وضعیت دندان‌ها، نوع لکه‌ها، غلظت ماده سفیدکننده و زمان استفاده از بلیچینگ از فردی تا فرد دیگر متفاوت است.

 

 

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *