ترمیم دندان در گرگان 455521031200

آسیب های مختلفی نظیر پوسیدگی، می تواند زمینه ترمیم دندان در گرگان را فراهم کند. هنگامی که یک دندان در مرحله ابتدایی پوسیدگی است و این بیماری به ریشه دندان نرسیده، ترمیم دندان یک روش درمان کارساز است. روشی که دندانپزشکان با به کارگیری آن درصدد برگرداندن سلامت دندان پوسیده فرد بیمار هستند. در این روش علاوه بر ابزارهای پزشکی به مواد مناسب برای پر کردن دندان نیاز است. نقره، آمالگام، کامپوزیت و سرامیک از مرسوم ترین موادی هستند که در جریان ترمیم دندان در گرگان توسط دندانپزشک استفاده می شود.

کار ترمیم دندان در گرگان باید توسط یک دندانپزشک حاذق و با ابزارهای پیشرفته انجام شود، یک ترمیم صحیح می تواند نتیجه دقت بالای یک دندانپزشک و انتخاب بهترین مواد برای پر کردن دندان باشد.

انواع ترمیم دندان گرگان

به طور کلی انواع ترمیم دندان را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد:

  • ترمیم عمومی دندان(مستقیم)
  • ترمیم تخصصی دندان(غیرمستقیم)

 ترمیم دندان در گرگان 7897987746543210

۱-ترمیم عمومی دندان (مستقیم)

زمانی که دندان بیمار دارای پوسیدگی و یا شکستگی جزیئ باشد از این روش ترمیم استفاده می گردد. ترمیم از طریق روش مستقیم فقط به یک مواد با کیفیت جهت پر کردن سوراخ ایجاد شده درون دندان نیاز است. این روش نیاز به پیوند و یا نصب مواردی نظیر ایمپلنت درون فک نداشته و به صورت کاملا جزئی و در بیست دقیقه این ترمیم انجام می شود.

علاوه بر این می توان کار ترمیم عمومی دندان را پیش هر داندنپزشکی که دارای مجوز است انجام داد، زیرا به یک دانش عمومی برای انجام دادن این کار نیاز است. این روش نسبت به روش دیگر برای بیمار هزینه های زیادی را در پی ندارد. فقط باید جهت ترمیم به موقع اقدام کرد تا پوسیدگی به کل دندان و یا بیشتر ِسیب وارد نکند.

۲-ترمیم تخصصی دندان(غیر مستقیم)

برای این که بتوان این ترمیم را به درستی انجام داد باید یک سری وسایل جهت انجام کار تهیه شود، وسایلی نظیر ایمپلنت، تاج و غیره که کیفیت هر کدام در فرآیند ترمیم دندان به نوعی حرف اول را می زند.

به این روش ترمیم غیر مستقیم گفته می شود زیرا با استفاده از یک ابزار بیرونی به ترمیم درون دهان پرداخته می شود، هنگام استفاده از این روش می توان از دندانپزشک دائمی و یا موقتی بودن این درمان را تقاضا ورد. از لحاظ هزینه این روش ترمیم دندان نسبت به روش اول هزینه بر است اما باید به این نکته ذکر شود که گاهی بیمار راهی جز انتخاب این روش و صرفه نظر کردن از روش اول را ندارد، زیرا پوسیدگی دندان به ریشه ها رسیده و کل ریشه ها نیز از بین رفته است، از همین رو باید اقدام به استفاده از ایمپلنت برای انجام صحیح تر ترمیم کرد.

 ترمیم دندان در گرگان 05746545465410

مراحل ترمیم دندان در گرگان

مراحل ترمیم دندان در گرگان به روش های مختلفی تقسیم می شود. به این صورت که ابتدا بیمار به کلنیک مراجعه و در نوبت اول توسط دنداپزشک مورد معاینه قرار می گیرد، گاهی در معاینه سطحی میزان بیماری و خرابی دندان مشخص نیست و ضرورت دارد که یک عکس رنگی از کلیه دندان تهیه گردد. بعد از گرفتن عکس رنگی و مشخص شدن بیماری، پزشک به انتخاب روش ترمیم می پردازد.

البته مرحله مهمی که در این قسمت باید حتما به آن توجه شود، انتخاب یک مواد مناسب برای پر کردن است. در اینجا تصمیم گیری بیمار نیز نقش تعیین کننده دارد؛ زیرا برخی از موادی که برای پر کردن مناسب هستند گران است و بیمار از انتخاب آن صرفه نظر می کند؛ البته در این میان بیمارانی نیز وجود دارد که به کیفیت مواد برای پر کردن یک دندان اهمیت زیادی دهند. بعد از پر کردن دندان با مواد انتخاب شده نوبت روکش دندان می رسد، روکش دندان تاثیر زیادی بر روی زیبایی دندان خواهد گذاشت مخصوصا زمانی که دندان پر شده باشد.

جمع بندی آخر

ترمیم دندان در گرگان، در یک مرکز تخصصی و با کادری مجرب از دندان پزشکان خبره با استفاده از وسایل و مواد بسیار با کیفیت انجام می شود.

 

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *